Догляд за бджолами навесні

Бджолина сім’я потребує ретельного догляду круглий рік. Лише в такому випадку можна бути впевненим у тому, що комахи будуть здоровими, сильними та витривалими, а їх продукції буде достатньо і для їхніх потреб, і для людини. Кожної пори року пасічник здійснює різні дії, направлені на забезпечення бджолам належних умов існування.

Весняний догляд за бджолами

Бджолярство – це давнє ремесло, яки сильно поширене в Україні та слов’янських народів. Проте це і клопітка праця, яка вимагає терпіння, певних знань та вмінь, а головне – бажання та любові до справи. Весною роботи у пасічників багато. Спершу – ранньої весни вулики виносять із зимівника аби комахи здійснили вчасно свій перший обліт. Для цього готують місце: розчищають сніг (якщо він ще є), насипають біля льотків солому чи тирсу, самі льотки орієнтують на південь.

Якщо бджілки дружно та енергійно вилетіли із домівки, то сім’я добре перенесла зимівлю та є сильною. І навпаки: при недружньому обльоті можна судити про слабкість бджолосім’ї. Також пасічники перевіряють вулики – видаляють підмор та зайві рамки, поповнюють кормові запаси (мед і перга), утеплюють гнізда, облаштовують водонапувалки. Забезпечити вулик водою досить легко: можна взяти невелику пляшку, заповнену рідиною, закрити горлечко та вставити у нього гніт – комахи добре збирають вологу із зволоженого ґноту, а вода не буде швидко випаровуватися чи виливатися.

Перевірка наявності матки є обов’язковою для весняного періоду: якщо немає головної комахи, то потрібно її підселити і подбати про наявність вільних комірок  – для відкладання яєць. Якщо ж з’явилося декілька молодих маток, то їх потрібно вчасно відселити або поділити сім’ю, інакше бджоли самі поділяться і вилетять із вулика роєм. Якщо рій не зловити, то можна втратити значну частину комах. Тож легше запобігти цьому, ніж потім виправляти.

Боротьба із кліщем вароа також починається ранньої весни. Знищити його можна кількома способами: розвішуванням рамок на деревах для скльовування птахами, обробкою бджолосімей спеціальними препаратами (варотомом, біпіном). Для цього на дно вулика кладуть аркуш паперу, змащений олією чи вазеліном – для фіксації кліщів і лише тоді починають санітарну обробку. Позбутися шкідників із двох третин пасіки можна і шляхом переміщення рамок із закритим розплодом із двох бджолосімей у третю.

Подбавши належним чином про комах одразу по закінченню зимівлі, можна розраховувати восени на смачний мед та інші бджолопродукти у великій кількості.

Як ми доглядаємо за бджолами навесні

Компанія «ФронтМед» пропонує своїм клієнтам натуральний мед найвищої якості. Щоби досягнути такого результату вона ретельно стежить за своєю пасікою та здоров’ям бджолосімей. Кожної весни здійснюються наступні кроки.

  • Підготовка місця для пасіки після зими (біля лісів, де є ранні нектаро- та пилконоси – вільха, ліщина тощо).
  • Винесення вуликів та спостерігання за першим вильотом.
  • Огляд вуликів та їх ремонт, встановлення додаткових медово-пергових рамок (із запасу), скорочення та утеплення гнізд, встановлення напувалок (на 8 тис. личинок знадобиться близько 100 н рідини – чистої та підсоленої), видалення підмору.
  • Огляд бджолосімей (перевірка матки), відбір комах для перевірки у ветлабораторіях на предмет захворювань.
  • Проведення стимулюючої підгодівлі (використовується медова продукція – сита, дріжджово-цукрове тісто та ін., що інколи поєднується із препаратами для лікування та профілактики захворювань). В екстреному випадку можна давати комахам суміш меду та цукрової пудри (канді) або ж цукровий сироп (у пропорції води та цукру 1 до 1), проте тоді необхідно забезпечити бджіл водою.
  • Розпечатування стільників (1-2 куб. дм на тиждень) поруч із рамками з розплодом, що активує роботу матки.
  • Своєчасне доставляння рамок зі стільниками, в тому числі із штучного воску у період активного цвітіння медоносів та збору нектару.
  • Проведення обробітку від кліщів перед періодом, у який ведеться виробіток товарного меду та сировини, що йде на медові набори.

Вже після цього компанія «ФронтМед» розробляє подальші маршрути для перевезення пасіки аби зібрати найрізноманітніші сорти меду для своїх клієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *