Як відрізнити справжній мед від штучного: ТОП 10 методів

Справжній мед, зібраний бджолами із різних квітів є надзвичайно корисним продуктом для людей будь-якого віку. Однак він є досить дорогим, тож не дивно, що недобросовісні продавці часто пропонують ненатуральний продукт або ж з домішками. Найбільш достовірною перевіркою на якість меду є лабораторні дослідження. Проте існує багато способів, котрі дозволяють протестувати його чистоту та натуральність ще до покупки.

<< Каталог натуральних медових десертів

Способи перевірки натурального меду в домашніх умовах

Як можна перевірити мед? Для початку варто оцінити смак, запах, консистенцію та текстуру продукту. Справжнім і якісним він є, якщо:

  • має велику вагу – 1 л справжнього зрілого меду важитиме 1,4-1,5 кг, якщо ж медова продукція легша, то однозначно має домішки;
  • є однорідним по кольору та густині;
  • має характерний насичений аромат (за винятком акацієвого сорту, котрий майже не пахне) і терпкуватий смак, пощипує в горлі;
  • стікає з ложки повільно, тягнеться, чіпляється за неї.

Цей перший спосіб є досить приблизним і не дасть 100% гарантії, адже натуральний мед із різних квітів має власні особливості та характеристики.

Другий спосіб перевірити на якість смачний мед передбачає використання води. Для цього 1 ст. л. продукту розчиняють у половині стакана води і ретельно перемішують протягом кількох хвилин. Натуральний і чистий нектар повністю розчиниться, не утворивши осаду, залишок свідчить про наявність різноманітних домішок. Проте якщо бджолопродукт зібраний з ріпаку, то цей тест не годиться – даний сорт не змішується з рідиною до однорідності і осідає на денці посудини.

Вогонь теж допоможе протестувати мед. Продукт загортають у клаптик паперу, підпалюють і спостерігають: якщо у солодощах є цукор, то він спалахне, видаючи запах карамелі, натуральний мед буде повільно плавитися.

Тривалий, проте дуже точний спосіб передбачає використання чаю. В гарячий напій добавляють 1-2 ч. л. меду і залишають на годину. Наявність осаду на дні чашки свідчить про домішки та погану якість бджолопродукту.

Для наступного тесту потрібно приготувати мед різнотрав’я, запальничку та дріт. Над вогнем потрібно ледь нагріти металевий прут і занурити його у солодку масу. Натуральний бджолиний продукт майже не прилипне до дроту, а ось неякісний фальсифікат буквально обліпить його.

Перевірка якості меду в домашніх умовах

Перевірка меду йодом проводиться легко та швидко. Вона дозволить дізнатися чи є у природних ласощах такі домішки, як крохмаль, борошно чи подібні до них речовини. Для цього беруть одну ложку солодкого продукту розчиняють у малій кількості чистої води, додають декілька крапель йоду, що знайдеться у будь-якій аптечці. Суміш ретельно перемішується. Якщо вона різко змінила колір, наприклад, стала фіолетовою чи темно-коричневою, то мед не є якісним.

Звичайний столовий оцет допоможе виявити у меді крейду, якщо вона там, звісно, є. Ложку солодкого продукту розводять у теплій воді, добавляють пару крапель оцту і перемішують. Якщо суміш ніяк не відреагувала – квітковий мед справжній та натуральний, якщо ж утворилася піна чи бульбашки, то продавець домішав крейди.

Крохмальну патоку у меді можна виявити за допомогою нашатирного спирту. Для цього готують суміш із води та бджолопродукту, як і у попередніх способах, але замість йоду чи оцту добавляють декілька краплин нашатиря і добряче збовтують. Якщо забарвлення суміші не змінилося – нектар якісний, натуральний, якщо ж вона стала бурою чи коричневою, значить в складі є патока.

Для перевірки бджолопродукту можна використати звичайний клаптик паперу, на який потрібно капнути мед. Якісний нектар розтечеться по поверхні, а при витиранні не залишає сліду, недостатньо зрілий з високим вмістом вологи обов’язково залишить мокру пляму.

Кристалізація також свідчить про натуральність меду, адже будь-який вид солодкого продукту гусне через деякий час. Зазвичай це місяць-другий, а для деяких сортів 1-2 роки, 3 роки для акацієвого нектару, поліфлорний мед зацукрується пізніше від монофлорного, особливо якщо серед медоносів була акація . Сам процес відбувається рівномірно, без згустків та нашарувань.

Оптимально купувати солодкий бджолиний нектар у стільниках – так він точно не міститиме домішок, проте у складі можуть бути ліки для комах. А найкраще – вибрати надійного та перевіреного продавця, а ще краще – виробника.

Наш мед не потребує перевірок! Ми гарантуємо, що продукція компанії ФронтМед містить лише натуральний мед.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *